Blog post

PARYŻ – CO WARTO ZOBACZYĆ?

Paryż – co zobaczyć?

Paryż – co zobaczyć? to wpis, o który często pytacie, zatem postanowiłam zebrać się w sobie i opisać na blogu zdecydowanie jeden z najlepszych moich wyjazdów w 2019 roku. Szczerze mówiąc, przed wyjazdem do Paryża nie do końca wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ z jednej strony to miasto pretenduje do miana światowej stolicy miłości (i mody, rzecz jasna), a z drugiej, gdyby tak posłuchać obiegowej opinii, śmiało można uznać, że w stolicy Francji panuje totalny chaos, a tłumy turystów wręcz przerażają na każdym kroku. Tak się złożyło, że Paryż odwiedziłam na przełomie lipca i sierpnia, zatem mogłam sprawdzić na własnej skórze, jak funkcjonuje miasto w szczycie sezonu turystycznego. Jak było? Co warto zobaczyć w Paryżu? Ile kosztuje taka podróż? Jak zaplanować zwiedzanie i jak ułatwić sobie życie? O tym wszystkim przeczytacie w moim wpisie! :)

Paryż – jak dolecieć, ile kosztuje bilet?

Do Paryża dolecicie bezpośrednio z wielu polskich miast. Jeśli zależy Wam na niskiej cenie, szukajcie biletów na stronach linii lotniczych takich jak RyanAir, EasyJet czy WizzAir. Zwróćcie jednak uwagę, że zazwyczaj tanie loty odbywają się do lotnisk, które są oddalone od centrum miasta o kilkadziesiąt kilometrów (w tym przypadku mowa o lotnisku Beauvais-Tillé), zatem jeśli różnica w cenie między tanią, a nieco droższą linią jest niewielka, wybierzcie droższe bilety kupione w lepszej linii lotniczej – zaoszczędzicie mnóstwo czasu, a jeśli dobrze traficie, to również pieniądze, które wydalibyście na transfer z miejscowości Beauvais do Paryża i np. dodatkowy nocleg, tak jak to było w naszym przypadku.

W Paryżu byłam z dwiema siostrami. Leciałyśmy linią RyanAir z Krakowa na lotnisko Beauvais-Tillé. Nasze bilety były stosunkowo drogie, ponieważ nie upolowałyśmy ich na żadnej promocji, a dodatkowo byłyśmy ograniczone urlopem mojej siostry, zatem trzymałyśmy się sztywnych dat. W sumie zapłaciłyśmy 1560 zł za 3 bilety z pierwszeństwem wejścia na pokład i bagażem podręcznym, co daje 520 zł na osobę.

Paryż Beauvais – jak dojechać do centrum miasta z lotniska?

Jak dostać się z lotniska Beauvais-Tillé do centrum Paryża? Sprawdziłam wszelkie możliwe opcje i najrozsądniejszą cenowo okazała się ta proponowana przez lotnisko Beauvais-Tillé, czyli Official Airport Shuttle. Całkowity koszt za bilet w dwie strony za osobę to 29 euro, czyli ok. 125 zł. Jak to działa? Kupujecie bilet online, drukujecie go w domu lub pobieracie w smartfonie. Przylatujecie do Francji, po wyjściu z lotniska szukacie autokaru, do którego wsiadacie, pokazujecie bilet i dojeżdżacie do centrum Paryża (a dokładniej do Paris Porte Maillot). Z powrotem zróbcie sobie zapas czasu (polecam więcej niż 3 godziny, o których wspomniano na bilecie) i przyjedźcie do Paris Porte Maillot, skąd zostaniecie odebrani takim samym autokarem, który zawiezie Was pod lotnisko. Co ważne – zwróćcie uwagę, z którego terminalu macie lot, żeby nie stać niepotrzebnie w kolejce do security.

Dodam, że ostatnią noc naszego wyjazdu spędziłyśmy w miejscowości Beauvais, ponieważ lot powrotny do Krakowa był o godzinie 10, zatem rozsądniej było spać w pobliżu lotniska.

Paryż – nocleg | Co wybrać? Gdzie spać?

Nasz pobyt we Francji był podzielony na dwie części. Zależało nam, by odwiedzić Disneyland oraz zwiedzić Paryż, zatem 2 dni spędziłyśmy w miejscowości Lagny-sur-Marne, skąd miałyśmy blisko do Disneylandu (zobacz koniecznie mój artykuł: Wszystko o Disneyland Paris – informacje praktyczne, rady, koszt wycieczki), natomiast 2 kolejne noce w Paryżu i ostatnią, tak jak wspominałam wcześniej, w Beauvais, gdzie swoją drogą przy samym lotnisku totalnie żaden sklep nie był czynny, więc radzę ewentualnie wybrać nocleg bliżej centrum miasteczka. :)

Gdzie spać w Paryżu? Przez długi czas rozważałyśmy portal Airbnb i wynajęcie apartamentu, natomiast wygrał pragmatyzm i postawiłyśmy na hotel ze śniadaniem (które, jak się okazało, może być podane nawet do łóżka!). Wybrałyśmy butikowy hotel Thérèse położony tuż obok Luwru, w niedalekiej odległości od stacji metra i sklepów spożywczych. To właśnie w tym hotelu poczułyśmy prawdziwy klimat Paryża! Wystrój tego miejsca jest niesamowity, ale to, co najbardziej zapamiętałam, to ogromna gościnność i życzliwość. I wanna, która pod koniec bardzo aktywnego dnia, pozwalała na chwilę relaksu. Zdecydowanie tego mi było trzeba!

Paryż – co warto zobaczyć? Atrakcje Paryża

Co zobaczyć w Paryżu? Zdecydowanie wszystko, co tylko się da! Spędziłam w tym mieście zaledwie 2 dni i czuję ogromny niedosyt. Jestem pewna, że moja podróż poślubna rozpocznie się właśnie w stolicy Francji! Opiszę Wam poniżej miejsca typu MUST SEE, ale musicie wiedzieć, że w Paryżu jest tyle pięknych miejsc, które warto zobaczyć, że spokojnie moglibyście spędzić tu nawet tydzień.

Luwr

Zaczniemy od Luwru, ponieważ mieścił się on w niedalekiej odległości od naszego hotelu. Będąc w stolicy Francji, nie mogłyśmy ominąć tej atrakcji, choć niestety ze względu na ograniczony czas naszej wycieczki nie weszłyśmy do środka, czego żałuję, ale wiem, że to dobry powód, by ponownie odwiedzić Paryż. Z samego rana (a dokładniej chwilę przed 8:00) udałyśmy się na krótki spacer w okolicę Luwru, by podziwiać najsłynniejszą szklaną piramidę. Paryż powoli budził się do życia. Było niesamowicie cicho i spokojnie. Na terenie kompleksu kręciło się kilka osób fotografujących się na tle muzeum, ale nikt nikomu nie wchodził w drogę. Bardzo polecam Wam wybrać się rano na taki spacer, jeśli macie nocleg w pobliżu, natomiast zwiedzanie Luwru osobiście zaplanowałabym na godziny popołudniowe, np. ok. 15:00.

Luwr to w tym momencie największe muzeum na świecie. Zostało wybudowane w 1190 roku! Początkowo budowla służyła wyłącznie w celach obronnych, następnie była rezydencją królewską, w której mieszkało aż 20 królów! Gdy dwór królewski przeniesiono do Wersalu, budynek Luwru został oddany artystom, by następnie w 1793 roku otworzyć tu muzeum. W Luwrze znajduje się ponad 350 tys. eksponatów, natomiast dla turystów udostępniono ok. 38 tys. Rocznie Luwr odwiedza aż 10 mln osób!

Informacje praktyczne:

 • Luwr jest zamknięty we wtorki oraz 1.01, 1.05 i 25.12
 • Stacja metro: Palais-Royal Musée du Louvre
 • Bezpłatny wstęp dla: osób poniżej 18 roku życia, obywateli EOG w wieku 18-25
 • Cena biletów: od 17 euro do kupienia przy kasach Luwru
 • Tu możecie kupić bilety do Luwru
 • Tu znajdziecie wszelkie informacje po polsku wraz z planem: Muzeum Luwru

Wieża Eiffla

Czy znacie kogokolwiek, kto nie wie, jak wygląda Wieża Eiffla? Najprawdopodobniej nie – przecież każdy z nas widział na zdjęciach, pocztówkach czy w telewizji tę bez wątpienia najsłynniejszą wieżę na świecie. Ale czym jest widzieć wieżę na zdjęciach w porównaniu do widzieć wieżę na żywo? Totalnie bezcenny widok! <3

Wieża Eiffla, czyli żelazny punkt każdej wycieczki do Paryża, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną budowlą na całym świecie. To symbol stolicy Francji, którego nie sposób nie dostrzec, spacerując po mieście – ma aż 324 metry! Wieża została zbudowana na paryską wystawę światową w 1889 roku. Co ciekawe – w momencie, gdy wieża została wzniesiona, aż 300 artystów podpisało manifest, który mówił, że wieża jest bezużyteczna. Całe szczęście wieża została do dzisiaj i nic nie zapowiada, by miało się to kiedykolwiek zmienić.

Informacje praktyczne:

 • Wieża Eiffla jest czynna przez cały rok
 • Stacja metro: Trocadéro lub Bir-Hakeim
 • Bilety wstępu kosztują od 10,40 euro wzwyż (do wyboru: schody, winda)
 • Wszelkie aktualne informacje znajdziecie tutaj: Wieża Eiffla
 • Tu kupicie bilety wstępu do Wieży Eiffla z opcją wejścia bez kolejki, romantyczną kolacją oraz z rejsem po Sekwanie
 • Koniecznie zajrzyjcie pod Wieżę Eiffla wieczorem – o każdej pełnej godzinie aż do 1 w nocy odbywają się iluminacje!
 • Wieżę najlepiej widać z parku Trocadéro i to najlepsze miejsce na zdjęcia z wieżą w tle :)

Most Aleksandra III

Pola Elizejskie

La Maison Ladurée

Łuk Triumfalny

Galeria Lafayette

Moulin Rouge

Montmartre i bazylika Sacre-Coeur

Katedra Notre Dame

Disneyland Paris

Wycieczka do Disneylandu była naszym głównym punktem, dlatego przygotowałam na ten temat oddzielny artykuł: Wszystko o Disneyland Paris – informacje praktyczne, rady, koszt wycieczki.

Informacje praktyczne:

View this post on Instagram

Wczoraj zapytałam Was na stories, czy kochacie swoją pracę.🤓 Odpowiedzi były różne… Niektóre z Was odpowiedziały, ze uwielbiają, inne, że niekoniecznie…🙈Dzisiaj mam do Was kolejne pytania: czym na co dzień się zajmujecie? Za co kochacie swoją pracę, a co chciałybyście w niej zmienić?🤔 * Sama też na nie odpowiem, bo często o to dopytujecie.😜 Ja od dwóch lat prowadzę własną działalność gospodarczą!🤓 Moją główną pracą jest blog, ale oprócz tego zajmuję się również marketingiem. Jestem freelancerem, co oznacza pracę zdalną, więc mogę pracować z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu🤩 i – co najważniejsze dla mnie – mogę spać do 10 rano (tak jak lubię)😁 i późno kłaść się do łóżka, choć ostatnio Kamil każe mi chodzić spać wcześniej i mówi, że siedzenie do 3 w nocy nie jest zdrowe.🤷🏻‍♀️ Własna działalność to nie praca na 8 godzin, a praca pochłaniająca czasami całe dnie i noce. W zasadzie ja nie wychodzę z pracy, ja cały czas w niej jestem!😁 Nawet będąc w Disneylandzie, wciąż pracuję! I to na mnie spoczywa odpowiedzialność w zasadzie za… wszystko. Jestem swoim fotografem, retuszerem, modelką, stylistką, copywriterem, człowiekiem od SEO, korektorem, social media ninją, menedżerem i strategiem!😱 Ale wiecie co? Uwielbiam tę pracę, długo o niej marzyłam, ciężko na nią pracowałam (mój blog wkrótce będzie miał 9 lat) i na chwilę obecną nie zamieniłabym jej na żadną inną!😍❤️ A jak to jest u Was?🤔 * #disneylandparis #disneyland #disneylandforever #disneylandpark #disneyprincess #minniemouse🎀 #minniemouse #disneylandparis2019 #tulleskirt #tulle #polskadziewczyna #polskakobieta #zwiedzanie #zwiedzamy #paris #parisparis #parisianstyle #parisstyle #cybercorner #pink #pinktrotters #blondesandcookies #sheisnotlost #kikpolska #kikfashion #praca #pracaonline #blogowanie

A post shared by FASHION | TRAVEL | INSPO 💓 (@plaamkaa) on

Ceny w Paryżu

Pamiątki z Paryża – co kupić?

Podsumowanie

POPRZEDNI POST

NASTĘPNY POST

2 comments

 • Agata

  06/02/2020 at 13:33

  Świetny przewodnik. Uwielbiam takie posty. Przepiękne zdjęcia. Ja w Paryżu jeszcze nie byłam ale kiedyś na pewno sie wybiorę

 • Monika

  10/02/2020 at 21:02

  Przepiękne zdjęcia oraz stylizacje. :)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.