Blog post

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI, POWIEK I UST – ZABIEG I EFEKTY

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny brwi, powiek i ust to dla mnie żadna nowość, ponieważ miałam z nimi do czynienia ok. 4 lat temu. Wówczas poddałam się trzem zabiegom: najpierw makijaż permanentny powiek, następnie makijaż permanentny brwi, po czym przyszła kolej na makijaż permanentny ust. Byłam bardzo zadowolona z efektów. Czas minął, a mój makijaż stawał się coraz mniej widoczny, pigment powoli zanikał, dlatego podjęłam decyzję o ponownych zabiegach.

Makijaż permanentny – Rzeszów

Tym razem (z racji obecnego zamieszkania) wybrałam rzeszowki salon Modestic, który słynie z dobrych opinii i tysięcy zadowolonych klientek. Postanowiłam umówić się na konsultację. Oczywiście, na konsultację wybrałam się bez makijażu. Jak się okazało, salon znajduje się w samym sercu Rzeszowa, przy ulicy 3 Maja. Wnętrze jest bardzo eleganckie i przyjemne dla oka. Konsultacja trwała ok. 30 minut – podczas niej został mi przedstawiony rysunek tego, jak będą wyglądały moje brwi. Omówiłyśmy też kwestię kreski na powiece oraz wybrałyśmy pigment, którym pokryjemy usta. Wyszłam zadowolona. Moja następna wizyta miała odbyć się za niecały miesiąc.

Zabiegi makijażu permanentnego miałam umówione na 5. września. Do tego czasu miałam nie kombinować z peelingami twarzy czy złuszczającymi kosmetykami. Nie powinnam też opalać twarzy. Z tym akurat nie było problemu, bo zawsze stosuję krem z filtrem 50, żeby jej nie opalić.

Makijaż permanentny brwi

Moja wizyta rozpoczęła się o godzinie 10. Porozmawiałyśmy na temat tego, jak będzie wyglądał zabieg oraz na temat moich oczekiwań. Kristina, założycielka salonu Modestic, stworzyła rysunek na moich brwiach, którym zaproponowała mi ich nowy kształt. Dotychczas moje brwi były lekko asymetryczne, dlatego musiałyśmy je do siebie dopasować. Jedynym zastrzeżeniem był fakt, że będę musiała u dołu jednej brwi od czasu do czasu usuwać włoski. Zobaczyłam rysunek i od razu zgodziłam się na proponowany kształt. Wyszło idealnie! Grube, ładne, symetryczne brwi. Takie, o jakich marzyłam. Zapytałam Kristiny, ile potrwa zabieg makijażu permanentnego. Powiedziała, że ok. 1 godziny i dokładnie tyle trwał.

Makijaż permanentny - Rzeszów
Makijaż permanentny brwi – Rzeszów, salon Modestic

Czy zabieg makijażu permanentnego brwi boli? Hmm… to indywidualna kwestia. Ja mam bardzo niski próg bólu. Często boli mnie zwykłe, niezbyt silne dotknięcie ręki czy nogi. Podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi po pierwszym przejechaniu sprzętem po brwiach (które nie było dla mnie bolesne), zaaplikowane zostało znieczulenie (delikatnie szczypiące przez 10 sekund), które zaczęło działać po ok. 30 sekundach. Od tego czasu nie czułam dosłownie nic, oprócz tego, że coś tam jest robione przy moich brwiach. Znieczulenie było aplikowane jeszcze dwukrotnie.

Makijaż permanentny brwi – zabieg

Podczas zabiegu miałam dwie nieprzyjemne momenty: wyrywanie włosków oraz kilkukrotne przecieranie płynem brwi po aplikacji pigmentu. Zabieg rzeczywiście trwał niecałą godzinę. Z rysunkiem i rozmowami całość zajęła 2 godziny, a ja o 12 miałam już piękne brwi. Bez żadnych podrażnień, ran czy bólu. Z brwiami po zabiegu mogłabym śmiało iść gdziekolwiek – zabieg nie jest za bardzo dostrzegalny. Brwi wyglądają dobrze i są zabezpieczone wazeliną.

Makijaż permanentny brwi – w trakcie zabiegu

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust wygląda bardzo podobnie do makijażu permanentnego brwi. Też jest rysunek, wybieramy kolor, a sam zabieg również trwa około godziny. Jedyna różnica polega na tym, że znieczulenie aplikowane jest po pierwszym przejechaniu sprzętem wyłącznie po konturze ust. I że to pierwsze przejechanie jest w moim odczuciu bolesne. U mnie poleciały łzy, ale dałam radę. Na szczęście zrobienie konturu trwało dosyć krótko. Usta są zdecydowanie bardziej wrażliwe niż brwi.

Makijaż permanentny - Rzeszów
Makijaż permanentny ust – wybór koloru i szkic na ustach

Po znieczuleniu na ustach czułam się jak po wizycie u dentysty. Usta były delikatnie opuchnięte przez cały dzień. Kolor na ustach był wpadający w czerwień, aniżeli w kolor, który wybrałam, ale dałam sobie czas. Na szczęście po tygodniu kolor wyglądał już zupełnie inaczej i przywykłam do niego. Przestałam co chwilę biegać do lustra i sprawdzać, czy wszystko w porządku z moimi ustami. :)

Makijaż permanentny - Rzeszów
Makijaż permanentny ust – zabieg
Makijaż permanentny ust Rzeszów
Makijaż permanentny ust – końcowy efekt

Po 4 godzinach wyszłam z salonu. Otrzymałam specjalny box, w którym znalazłam ulotki informujące o tym, jak postępować po zabiegu, wazelinę do nawilżania ust i brwi, płyn Octanisept do przecierania brwi oraz co nieco na osłodzenie dnia po zabiegu. Byłam pod wielkim wrażeniem, gdy wróciłam do domu i otworzyłam tę paczkę! Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się otrzymać taki prezent po zabiegu kosmetycznym. Było to baaardzo miłe. W dodatku zawartość boxa idealnie wpisała się w moje potrzeby po zabiegu. Szanuję za taki marketing i podejście do klientów. :)

Makijaż permanentny brwi Rzeszów
Makijaż permanentny brwi – efekt

Makijaż permanentny brwi – 1 dzień po zabiegu

Brwi mają cieplejszy kolor, niż docelowy. Podczas delikatnego dotknięcia opuszkiem palca czuję równie delikatny ból. Brwi nie są opuchnięte i dobrze wyglądają.

Makijaż permanentny brwi – 2 dni po zabiegu

Nie odczuwam żadnego bólu. Pigment nadal na swoim miejscu.

Makijaż permanentny brwi – tydzień po zabiegu

Pigment się wyłuszczył. Brwi wyglądają bardzo naturalnie i ładnie.

Makijaż permanentny ust – 1 dzień po zabiegu

Usta maja bardzo intensywny kolor wpadający w czerwień. Nie jest to mój docelowy, ani tym bardziej wymarzony kolor, ale jestem cierpliwa. Są o wiele mniej opuchnięte, niż tuż po zabiegu. Wyglądają całkiem dobrze i mogłabym wyjść z nimi z domu bez dziwnych spojrzeń ze strony przypadkowych osób. Podczas delikatnego dotknięcia opuszkiem palca tu również czuję delikatny ból w okolicach kącików ust. Pod koniec dnia na ustach tworzy się skorupa i powoli zaczyna się łuszczyć.

Makijaż permanentny ust – 2 dni po zabiegu

Skorupa z pigmentu delikatnie się łuszczy. Nie odczuwam bólu.

Makijaż permanentny ust – tydzień po zabiegu

Usta wyglądają pięknie! Czekam jednak na korektę, ponieważ makijaż permanentny ust został wykonany w miejscach mojej czerwieni wargowej. Niestety, w jednym kąciku czerwień prawdopodobnie zanikła, więc chciałabym to uzupełnić pigmentem.

Makijaż permanentny powiek

Początkowo byłam umówiona na wszystkie trzy zabiegi, ale Kristina, nauczona doświadczeniem, zaproponowała mi makijaż permanentny powiek podczas korekty. Przyznam szczerze, że bardzo cieszyłam się z tej decyzji, ponieważ dzięki temu nie wyglądałam totalnie źle po zabiegach. Z opuchniętymi powiekami mogłoby być gorzej. :)

Makijaż permanentny – Rzeszów – cennik

Wiem, że będzie o to sporo pytań, dlatego postanowiłam ułatwić Wam życie i umieścić tu cennik. Już nie musicie szukać go na stronie internetowej. :)

Mój makijaż permanentny został wykonany w salonie Modestic w Rzeszowie – szczerze polecam, bo spotkałam się z bardzo profesjonalnym podejściem i niezwykle miłymi osobami. Wszystko zostało mi dokładnie wyjaśnione, każdy krok był tłumaczony, na koniec otrzymałam wyjątkowy box. Zdjęcia mojego makijażu mówią same za siebie! 100% zadowolenia! :)

Wróćmy jednak do cen w Rzeszowie w salonie Modestic za makijaż permanentny:

  • Makijaż permanentny brwi – 990 zł
  • Makijaż permanentny ust – 890 zł
  • Makijaż permanentny powiek – 690 zł

W ofercie salonu niedawno pojawiło się również usuwanie makijażu permanentnego, więc jeśli mieszkacie w Rzeszowie i szukacie kogoś kto skutecznie pozbędzie się Waszego starego czy nieudanego makijażu, uderzajcie do dziewczyn z Modestic. :)

Podsumowanie

Cóż mogę powiedzieć? Jestem bardzo zadowolona z efektu! I nie mogę doczekać się korekty, po której pokażę Wam na zdjęciach w tym wpisie ostateczny efekt. Do zobaczenia wkrótce! :)

* Za wszystkie zdjęcia dziękuję ekipie salonu Modestic. :)

POPRZEDNI POST

NASTĘPNY POST

1 comment

  • GD

    04/10/2020 at 12:10

    Od dłuższego czasu myślę o makijażu permanentnym brwi, ale ciągle się waham ;) Tak się składa, że jestem z Rzeszowa, dlatego bardzo zainteresowała mnie Twoja rekomendacja salonu Modestic.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.