Blog post

DEPILATOR LASEROWY – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Usuwanie owłosienia za pomocą maszynki do golenia jest zabiegiem uciążliwym, szczególnie w okresie letnim. Znacznie wygodniejszą opcją będzie wykorzystywanie do tych celów depilatora laserowego. Oferta na rynku jest bardzo obszerna, dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na dokładną specyfikację urządzenia. 

Czym jest depilator laserowy?

Depilator laserowy używany w profesjonalnych salonach kosmetycznych oraz ten dostosowany do stosowania w domu opiera się na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. Jest ona całkowicie bezpieczna dla człowieka, ponieważ działa tylko powierzchniowo na skórę i nie przenika do organizmu. To najwygodniejsza ze wszystkich metod depilacji, która pozostawia efekty na długi czas. Emitowana wiązka lasera dostaje się do głębszych warstw skóry i działa na barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych (melaninę). Powoduje to destrukcję cebulek włosowych. Ostateczny efekt zależy od wielu czynników, w tym od ilości owłosienia i grubości pojedynczego włosa. Najczęściej, aby zauważyć rezultat, należy wykonać kilka zabiegów depilacji. Trzeba jednak pamiętać, że metoda ta nie zawsze jest trwała i powinno się ją powtarzać co jakiś czas.

depilator

Depilator świetlny jest często mylony z laserowym, a tak naprawdę są to dwa różne urządzenia o odmiennej technologii. W przypadku depilatora świetlnego to nie wiązka lasera, lecz światła niszczy cebulki włosów. Jednak mimo tej różnicy, w obu przypadkach ostateczny efekt zależy od ilości powtórzeń. Wykonywanie takiego zabiegu w profesjonalnym salonie jest kilkukrotnie droższe niż zakup własnego depilatora. Posiadanie takiego urządzenia to wyższy wydatek na samym początku, ale w dłuższej perspektywie – spora oszczędność. Te dostępne na rynku tylko nieznacznie różnią się od modeli wykorzystywanych w salonach. Mają mniejsze rozmiary, a wiązka lasera lub światła ma mniejszą powierzchnię działania.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu depilatora laserowego? 

Przed kupnem depilatora laserowego warto zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry, które przekładają się na efektywność i wygodę użytkowania, w tym:

  • zakres działania – podawany najczęściej w centymetrach kwadratowych i mówiący o tym, jaka powierzchnia skóry jest obejmowana przez wiązkę lasera. Im jest ona większa, tym szybsza depilacja;
  • marka – renomowana marka przekłada się najczęściej na jakość. Zaleca się zatem kupno modeli firm znanych. Ma to duże znaczenie w późniejszym serwisowaniu depilatora lub uzyskaniu zwrotu kosztów w ramach gwarancji;
  • regulacja mocy – jest to istotne przy depilacji wrażliwych fragmentów skóry, w tym okolic bikini, pach lub twarzy;
  • liczba impulsów – decyduje o długości użytkowania;
  • rodzaj zasilania – najczęściej na rynku spotyka się depilatory zasilanie sieciowo. Nieco rzadziej konsumenci wybierają modele akumulatorowe lub łączące oba sposoby zasilania.

Ceny depilatorów laserowych i świetlnych są różnorodne i zależą m.in. od marki i dodatkowych funkcji. Najtańsze modele można nabyć za około 500 złotych, natomiast za bardziej zaawansowane przyjdzie zapłacić nawet ponad 2000 złotych. 

Artykuł sponsorowany.

POPRZEDNI POST

NASTĘPNY POST

1 comment

  • Monika

    10/12/2019 at 21:42

    Ciekawy i bardzo pomocny wpis. :)

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.